Kurumsal
Basında Biz
“İNULAŞ için önemli olan vatandaş memnuniyeti”

108 normal araç ve 4 ilave büyük araçla şuanda İnegöllülere hizmet verdiklerini aktaran Başkan Ergin Ayçiçek, “2012 yılında 11 milyon 339 bin 53 kişinin ulaşımı sağlanırken, 2013 yılında ise toplamda 11 milyon 132 bin 581 kişinin ulaşımı sağlandı” dedi.

246 BİN KİŞİ ‘SERBEST KART’LA ÜCRETSİZ YARARLANDI

2013 yılı içerisindeki istatistik bilgiler hakkında açıklama yapan Başkan Ayçiçek, 2013 yılında tam biletle 7 milyon 852 bin 722 kişinin, öğrenci biletiyle 2 milyon 906 bin 706 kişinin, serbest kartla 245 bin 947 kişinin, 3 binişlik kartla 9 bin 652 kişinin, tek binişlik kartla 37 bin 493 kişinin, çift binişlik kartla 56 bin 446 kişinin taşındığını söyledi.

65 YAŞ ÜZERİ 23 BİN KULLANIM VAR

Ayçiçek, son üç ayda uygulamaya alınan 65 yaş ve üzeri tarifeden yararlanan vatandaşların toplamda  23 bin 160 kişiye ulaştığını  aktardı.

KENT KART UYGULAMASIYLA BERABER KARDEŞ OLDUK

2013 yılının güzel geçmediğini ifade eden Ayçiçek, “Zararlarımız var. Ama yine de şükrediyoruz. Sistemimiz güzel. Sistemimiz güzel olduğu için rahatız. Vatandaşımıza elimizden geldiği kadar hizmet ediyoruz, onlarla  iç içeyiz. Vatandaşlarımızın uyarılarını dikkate alıyoruz, zaten biz  vatandaşlarımız için buradayız. 4 kişilik ekibimiz sadece vatandaştan gelen ihbarlarla ilgileniyor. ‘Kent Kart’ uygulamasından önce hep birbirimizi yiyorduk. Kent Kart uygulaması ile beraber kardeş olduk. Tüm mahallelerle birlikte bir aile olduk. Eskiden birbirimizi görmek istemezdik. Şu anda öyle değil. Zaten bir gün birbirimizi görmezsek üzülüyoruz. Vatandaşı hiç mağdur etmeyen bir sistem uygulanıyor. Tıkır tıkır işliyor. İNULAŞ vatandaş için var” dedi.

KENT KART BAKİYELERİ SÜREKLİ  KONTROL EDİLMELİ

Vatandaşların, Kent Kartlardaki bakiyelerini sürekli olarak kontrol etmeleri gerektiğine işaret eden Ayçiçek, böylece bakiyelerinin bitip bitmediğini  öğrenerek, diğer müşterilere haksızlık yapılmasının önüne geçilmiş olacağını söyledi.

ŞOFÖRLERİMİZİ KORUMUYORUZ

Vatandaşlardan gelen şikayetlerle ilgili hiç bir zaman otobüslerde görev yapan şoförleri korumadıklarının altını çizen Ayçiçek, “Haksız kimse ona gereken cezayı veririz. Disiplin kurallarına uymayan şoförlerimize 3 bin 500 liraya kadar ceza uyguluyoruz. İNULAŞ personeli olarak bizim için önce vatandaşın memnuniyeti gelir. Bunu sağlamak için, her gün şoförlerimize 10’ar kişilik gruplar halinde eğitim veriyoruz” şeklinde konuştu.

MESLEKİ EĞİTİM KAMPUSUNA ÖĞRENCİ  SERVİSİMİZ DE VAR

Son olarak satın  alınarak şirket araç parkına katılan 4 adet büyük otobüsün kendi seferlerini yaptıktan sonra öğrenci servisi olarak da kullandığını aktaran Ayçiçek, “Servis araçlarımız, sabah seferlerinin ardından, Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusuna 500 öğrenci taşıyor. Bu öğrencilerin servis ücretlerini ise, bir yıl boyunca Belediye ödeyecek” ifadelerini kullandı.

İNULAŞ’tan İnternetten Kent Kart Dolum Hizmeti

Uygulamaya konulan hizmetle ilgili önceki gün İNULAŞ yetkilileriyle beraber Devlet Hastanesi karşısındaki durakta bir basın açıklaması yapan Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, “İlçemizin merkezindeki toplu taşıma araçları, 2009 yılında İnegöl Belediyemiz tarafından tek çatı altında birleştirilmişti. 09 Mayıs 2010 tarihinde de elektronik bilet sistemine geçmiştik. Bu uygulama ilen son dahil ettiğimiz 4 büyük araçla ilçemizdeki 112 adet toplu taşıma otobüsünde nakit para ve biletli sistem ortadan kalkmış, vatandaşımız için daha kolay bir sistem olan kartlı sistem devreye alınmıştır. 2009 yılında İnegöl şehir içi ulaşımı sağlayan toplu ulaşım araçlarının tek çatı altında toplanmasıyla beraber kent içi ulaşımda mevcut cadde ve sokakların dizayn edilmesi, yıllık, aylık, haftalık, günlük ve saatlik yolcu kapasitesine göre duraklandırılması ve bu bağlamda taşınmaları noktasında da modern araçlarla donatılmasını gerçekleştirdik. Hatta her aracımızda bulunan kamera sistemiyle de sürekli denetim yapıyor, vatandaşlardan gelen şikâyetleri, kayıtları izleyerek değerlendiriyor, gerekli müdahale ve yaptırımları yapıyoruz” dedi.

İnegöl Belediyesi olarak sürekli değişen ve gelişen teknolojiyi Kent Kart ile koordineli çalışarak vatandaşların kullanımına sunduklarını belirten Yusuf Şen, “Bu bağlamda vatandaşlarımız m.kentkart.com internet adresinden bakiye sorgulama, yakın bayiler, yakın duraklar, durağa yaklaşan otobüsler, Kartın son dolumu ve son kullanımı bilgilerini görebilirler. www.kentkartim.com adresinden, tekli dolum ve bitmeyen Kent Kart yapılabilir. Yine isteyenler, Androit ve Aplle akıllı telefon ile bu uygulamaları cep telefonlarına indirebilir.  Bu uygulama ile amacımız, evinde ve iş yerinde İnternet kullanıcılarına da kolaylık sağlayabilmektir. Kent Kart irtibat bürosu ve belediyemizde vatandaşlarımızın sorunlarını giderecek teknoloji ve bilgiye sahibiz. Akıllı telefonu ile ev ve işyerinde İnterneti olmayanlara da 68 noktada kart dolum bayisi ile hizmet vermekteyiz. Toplu taşımada kullanılan tek ve çift binişlik biletlerimiz de dijital olduğu için, yurt dışında basılmaktadır. İlçemizde ikamet eden vatandaşlarımızın abonman kartı kullanmaları ve yerli sermayenin yurt dışına gitmesini engellemelerini özellikle istirham ediyoruz. Son olarak 65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlarımızın indirimli kart kullanımı da başlamış olup, bu vatandaşlarımızda kişisel kartlarını nüfus cüzdanları ile birlikte gelerek İNULAŞ şirketinden temin edebilirler” şeklinde konuştu.